724 859 554

Ve středu 17. května 2023 proběhlo testování hráček ročníku 2008 a mladších ve sportovním centru Olymp Praha. Testování hráček je povinné pro Sportovní střediska (dále jen SpS).

Posláním SpS je rozvoj a příprava mladých a talentovaných sportovců dle věkové struktury uvedené v čl. 1, dost. 3 směrnice statusu Sportovních Středisek a sportovních center mládeže ČVS ke sportovní reprezentaci.

Hlavním cílem systému SpS je vytvořit u hráčů a hráček předpoklady a návyky pro vrcholový volejbal a předat je do systému SCM. SpS jsou základním článkem výběru pro reprezentační družstva U16 a U17. Systém SpS je v rámci ČVS realizován ve dvou variantách (Oddílová SpS a Svazová SpS.)

Škola Volejbalu se účastnila středečního testování SpS ve sportovní hale Olympu Praha, kam vycestovala s 24 hráčkami společně vlakem. Cestovné hrazeno sportovním klubem Škola Volejbalu.

Testování SpS:

1. Měření výšky hráčky
2. Měření dosahu z místa
3. Výskok
4. Hod med. 1 kg
5. Skok do dálky z místa
6. rychlostní K-test

Testované hráčky klubu Škola Volejbalu ročníku 2008, 2009 a ml:
Drábová Michaela, Hauserová Adéla, Kolářová Anna, Kindermannová Klára, Lišková Viktorie, Růžičková Nela, Říhová Tereza, Střihavková Emílie, Střihavková Josefína, Turková Adéla, Tůmová Tereza, Ulmanová Šárka, Václavíková Šárka, Vaněčková Anna, Veselá Alžběta, Zámečníková Elen, Borovková Bára, Heyderová Magdaléna, Kořínková Tereza, Novotná Kateřina, Rambousková Bára, Sodomková Eliška, Stropková Bára, Tichá Eva.

 

skola volejbalu