724 859 554

volejbal

Hraj volejbal

Volejbal je opravdový týmový sport. Ve fotbale, hokeji, házené, basketu můžeš vzít míč, skórovat a vyhrát sám. Není to lehké, ale možné. U volejbalu potřebuješ podporu svých spoluhráčů vždy. Kolikrát můžeš slavit bod u jiných sportů? Třeba v hokeji 5-10 krát? U volejbalu můžeš s týmem slavit každý bod… 60 až 120 krát!

Členství
Proč hrát volejbal?

10 důvodů proč hrát a milovat volejbal

1. Volejbal je radost a zábava.
2. Volejbal můžeš hrát celý rok (zima – v hale, v létě beachvolejbal)
3. Týmový sport. Jeden prohraje – všichni prohrajeme. Jeden vyhraje – všichni vyhrajeme.
4. Při volejbale se nezraníš (vědecky dokázáno – minimum zranění)
5. Nepotřebuješ drahé vybavení – boty, míč a hra může začít
6. Volejbalové hřiště je všude. Řekni nám jedno místo, kde nemůžeš hrát volejbal?
7. Přátelství. Je příjemné být se svými kamarády a udělat si nové přátele
8. Když začneš hrát volejbal nebudeš moci přestat… volejbal se stane tvojí vášní!
9. Je to celoživotní sport – tvoje volejbalová kariéra může trvat 50 let 🙂
10. Dívky i chlapci společně na hřišti….neznáme žádný jiný sport, kde můžete hrát kluci s holkami. Nejpopulárnější volejbalové turnaje jsou vždy “turnaje smíšených družstev”.

FAKTA

FAKTA O VOLEJBALE

Studie brazilské statistické agentury IRV Seven zařadila volejbal na 3. místo na světě v počtu lidí, kteří tento sport hrají. Data statistické agentury byla založena na podkladech poskytnutými 204 olympijskými výbory z celého světa, které se zúčastnili Olympiských her v roce 2012 v Londýně.

Nejoblíbenějším sportem, jenž praktikuje nejvíce lidí, je plavání. Tomuto sportu se věnuje 1,5 miliardy aktivních plavců. Na druhém místě, hned za plaváním, je oblíbený fotbal. Hraje ho více než 1 miliarda lidí. Třetí místo patří volejbalu, který hraje dle statistik brazilské agentury 998 000 000 lidí na celém světě. Čtvrtá příčka patří basketbalu a pátá tenisu.

První kroky

Volejbalový start

Získávání volejbalových dovedností je pro dítě zásadní a během celého tréninkového života hráče se neustále snažíme rozvíjet nové dovednosti a zdokonalovat dosavadní dovednosti. Úspěch ve volejbale závisí na schopnosti hráče vyvinout a doladit konkrétní sadu dovedností a elementů.

V mládežnických volejbalových zápasech je často vítězství upřednostňováno před dlouhodobým vývojem hráče. To potvrdil také největší volejbalový výzkum v České republice. Vítězství je samozřejmě důležité, ale v průběhu času je vítězství vedlejším produktem správné tréninkové činnosti. Přes význam tréninku se volejbal ve srovnání s jinými sporty věnoval relativně malému úsilí při identifikaci faktorů podporujících efektivní tréninky. O tom také hovoří mentální kouč Marian Jelínek.

Při běžném volejbalovém zápase extraligy mužů, kdy jedno z mužstev vyhraje 3:0 se hráči jednoho týmu dotknou přibližně 200 krát volejbalového míče. Proto je potřeba, aby se děti již od ranného věku co nejvíce dotýkaly míče. Naším cílem je, aby se na každém tréninku Školy volejbalu hráči dotkli míče 300 krát a postupně si vybudovali základní volejbalové dovednosti. Pokud vezmeme v úvahu, že dítě chodí na tréninky 2x týdně, trénuje 40 týdnů v roce, tak za rok bude mít minimálně 24000 doteků volejbalového míče, k tomu je ještě potřeba přičíst doteky na minivolejbalových a volejbalových zápasech.

Cvičení, opakování a vývoj jsou nejdůležitějšími body tréninkového procesu Školy volejbalu. Dotyk míče je možná hrubým měřítkem, ale počet specifických volejbalových doteků je pro získání konkrétní dovedností zásadní.

V raném dětství je také důležité, aby byl míč pro dítě přítelem, aby s ním dobře vycházelo. Proto v těchto letech používáme minivolejbalové míče Mikasa, které jsou atraktivní svým barevným podáním a lehkostí, díky které se děti nemusí bát bolesti. Tyto volejbalové míče jsou také sametové na dotek.

Členů a hráčů v soutěžích

Studentské ligy

Volejbalových cvičení

Turnajů ve školním roce

Zavolejte nám

724 859 554

Facebook: skolavulejbalu

Instagram: skolavolejbalu

Youtube: skolavolejbalu