Poslední kolo Českého poháru volejbalistek U16 jsme hrály ve skupině, kterou pořádal Sokol  Pouchov, městská část Hradce Králové. Nová sportovní hala v Pouchově byla velmi příjemným prostředím pro naši závěrečnou skupinu.

Termín jarních prázdnin v Jihočeském kraji rozhodil naši základní sestavu ročníku 2009, a tak jsme opět přizvaly na pomoc hráčky z mladšího týmu ročníku 2010 Ema Kainzingerová a Dominika Rezková i ročníku 2011 Ema Turková , které během dvoudenního turnaje Českého poháru získávaly cenné zkušenosti.

Na jedničku nám vyšel hned první sobotní zápas proti Předklášteří, které jsme porazily 2:0, poté následoval výborně hrající Baník Sokolov a velmi vyrovnanou bitvu jsme svedly s Ruchadlem Zájezd, které je stejně jako naše družstvo poprvé v Českém poháru dívek U16.

Nedělní ráno nám přálo, výborně jsme odehrály duel proti Slávii Praha, kterou jsme zdolaly hladce 2:0 a následoval vyrovnaný zápas proti Sokolu Šternberk, který jsme v prvním setu porazily, vedly jsme i ve druhém setu, kde nám ale nevyšla koncovka. Také nám nevyšla druhá polovina tiebreaku. Závěr jsme odehrály s domácím Sokolem Pouchov, který před davem svých fanoušků odvedl krásný výkon a nám již docházely síly. Turnaj Českého poháru byl výbornou herní prověrkou před odjezdem na italský pohár Cornachia Cup 2024, tam zamíříme za 14 dnů.