V sobotu 6. listopadu se konalo již druhé kolo Krajského přeboru mladších žákyň.  V prvním kole, které se hrálo 10. října v nedalekém městě Tábor, náš tým postoupil ze skupiny B do skup. A.  Uplynulý víkend tedy patřil zápolení ve skupině A, ve které jsme poměřili síly s Madetou A i B, Hlincovkou a Českým Krumlovem.

Turnaj začal hned ráno výborným výkonem. Děvčata Školy Volejbalu v prvním zápase proti Madetě A  trenérky Aleny Lundákové zvítězila v prvním setu a bojovnou náladu si nesla i druhé části utkání. Tam jsme však narazili na výborně servírující smečařku VK Č.B. Julii a její podání dominovalo nejen celému druhému setu, ale i tie-breaku. Podání tedy rozhodlo! V soutěži mladších žákyň vyhrává ten, kdo dá výborný servis. Následovalo družstvo Madety B, kde jsme zvítězili hladce ve dvou setech a za tento výkon děvčatům Školy Volejbalu patří velká pochvala.

Jako třetí duel následovalo porovnání sil s výborně hrající Hlincovkou Míry Peldy, která nás přehrála organizovanou hrou a vyzdvihnout musím i jejich útok a obranu. Závěr patřil bitvě proti velmi šikovnému Krumlovu.  Českokrumlovské duo trenérek Linda Bobrová a Lenka Vávrů si drží svůj tým ve skupině A zaslouženě. První set patřil jednoznačně Krumlovu, ale v závěru druhého setu se hrála vyrovnaná partie, kterou však zvládl lépe zkušenější Český Krumlov.  Kompletní výsledky celého turnaje budeme znát ke konci týdne.

Soutěž Krajského přeboru mladších žákyň pokračuje 5. prosince v Českém Krumlově, poté se hraje 23. ledna v Jindřichově Hradci a poslední turnaj KP se odehraje 13. února v Českých Budějovicích.  Po ukončení soutěže KP by mělo následovat přihlášení se do celostátní soutěže Mistrovství ČR ml. žákyň, které bude mít své kvalifikace. Ale tomu se budeme věnovat až někdy v březnu…..